Zabudowa tarasu pergole elektryczne montaż instalacja

Zajmujemy się pracami mechanicznymi i elektrycznymi, instalacją i montażem w zakresie zabudowy tarasu – oferujemy także pergole elektryczne.

Pergola tarasowa to produkt, który charakteryzuje się ogromną uniwersalnością. Może być wykonana z różnorodnych materiałów, a nowoczesne projekty pozwalają wykreować praktycznie dowolne efekty. W rezultacie z takiego rozwiązania korzystają zarówno niewielkie tarasy, będące częścią domu, jak i obszerne konstrukcje, stosowane np. w budynkach usługowych.

 

Instalacja pergoli elektrycznych – co jest istotne w takiej konstrukcji?

Wszystkie elementy budynku, które znajdują się na zewnątrz, bez przerwy poddawane są niesprzyjającym czynnikom atmosferycznym. Wybór odpowiedniego materiału jest więc tu kluczowy. Musi być odporny na deszcz, śnieg, wysokie/niskie temperatury itp. Znaczenie dla funkcjonalności takiej konstrukcji ma również sama instalacja pergoli.

Efektem skutecznie przeprowadzonego montażu pergoli tarasowej powinno być zadaszenie stabilne i w pełni bezpieczne dla użytkowników. W tym celu wykorzystuje się m.in. belki przeciwpowietrzne. Takie konstrukcje charakteryzują się odpowiednią odpornością na wiatr (określa się ją w specjalnych klasach). Ważne są też pozostałe solidne podpory.

Przeważnie przy montażu pergoli tarasowej używa się nowoczesnych profili aluminiowych ekstrudowanych oraz dachu wykonanego z tkaniny. Całość wyposażona jest również w daszek, pełniący funkcję ochronną tzn. zabezpiecza materiał po zwinięciu. Bardzo istotną rolę odgrywa tu również system orynnowania. Musi prezentować się subtelnie i estetycznie, a jednocześnie skutecznie odprowadzać wodę do profili nośnych pergoli. W nowoczesnych projektach zatroszczono się o to, żeby takie rynny zostały estetycznie umieszczone w ramach produktu.

Montaż pergoli elektrycznej obejmuje również troskę to, żeby poprawnie działały dodatkowe udogodnienia, które zaplanował projektant. Można do nich zaliczyć np. takie wyposażenie jak:

  • przeszklenia

Pergola wyposażona w takie elementy prezentuje się lekko, niezwykle nowocześnie i stylowo.

  • rolety zaciemniające

To udogodnienie sprawia, że użytkownicy tarasu mogą dowolnie zdecydować o poziomie nasłonecznienia i dopasować go tak, żeby czuć się komfortowo.

 

 

Przykładowa pergola elektryczna

Montaż pergoli elektrycznych – sprawy mechanizm

Elektryczne warianty pergoli zapewniają ich użytkownikom niezwykłą wygodę i bezproblemowe sterowanie. Z takimi rozwiązaniami spotkać się można zarówno pod Warszawą, jak i w budynkach mieszkalnych i usługowych zlokalizowanych w stolicy. Mechanizm nie będzie jednak działał poprawnie, jeśli instalacją, montażem pergoli tarasowej nie zajmie się profesjonalna ekipa. Właśnie takie wsparcie oferuje swoim klientom firma CDJ Solar z Warszawy.

Montaż pergoli tarasowych musi być dopasowany do konkretnego modeli pergoli oraz do charakteru samego budynku. Czasem rozwiązanie montuje się jedynie do ściany budynku. Ten sposób wykorzystuje się w modelach pozbawionych pasa rynnowego we frontowej części konstrukcji. Efekt jest więc niezwykle lekki, a całość prezentuje się bardzo subtelnie. W innych wariantach zastosowano rozwiązania, w których, zamiast lekkiego spadku, mamy do czynienia z kątami prostymi. W efekcie bryła zyskuje bardzo charakterystyczny, minimalistyczny i nowoczesny wygląd. Aby osiągnąć taki rezultat, specjaliści muszą wybrać odpowiednią metodę montażu. Jeszcze inne modele z kolei bez problemu można zainstalować na już istniejącej konstrukcji pergoli.

Pergole to funkcjonalny sposób na ochronę tarasu przed deszczem i wyposażenie przestrzeni w ciekawy, estetyczny akcent. Dzięki pomocy naszej ekipy mogą być Państwo pewni, że konstrukcja będzie prezentować się modnie i nowocześnie, a automatyczne sterowanie będzie działać bez zarzutu.

Zapraszamy do naszej firmy w Warszawie.

 

montaż pergoli elektrycznejmontaż pergoli tarasowejpergole elektryczne montażpergole tarasowe montażinstalacja pergoli tarasowejinstalacja pergolipergole elektryczne instalacja