Instalacje fotowoltaiczne – panele fotowoltaiczne – montaż fotowoltaiki

Fotowoltaika (PV) w uproszczeniu to nic innego jak przetwarzanie światła słonecznego na energię elektryczną, niezbędną do zasilania wszelkich urządzeń m.in. w domu, firmie, itp.

Żeby to zrealizować należy zbudować system składający się z kilku podstawowych elementów tj.:

Panele fotowoltaiczne

Są to moduły, w których następuje zamiana energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną a dokładnie prąd stały. Panele przeważnie montowane są na dachach oraz na gruncie a najlepszą efektywność uzyskują, gdy są skierowane na południe. Moduły montuje się na dedykowanych do tego celów stelażach.

Wybrane rodzaje paneli PV:

Inwerter (falownik)

To urządzenie, które umożliwia praktyczne wykorzystanie prądu wytworzonego w panelach. Inwerter zamienia prąd stały na przemienny, który wykorzystywany jest do zasilania urządzeń w naszych domach. Inwerter jest to element, który łączy panele z rozdzielnią elektryczną w domu.

EA2KSI/EA2.5KSI/EA3.KSI
1-FAZOWY INWERTER EAST

EA5KTSI/EA10KTSI/EA13KTSI/EA16KTSI
3-FAZOWY INWERTER EAST

…do tego oczywiście potrzebne jeszcze odpowiednie okablowanie, urządzenia zabezpieczające, mocowania itp.
Dobór i montaż odpowiedniego sprzętu pozwoli na wieloletnie bezawaryjne użytkowanie oraz szybszy zwrot kosztów inwestycji.

Do skorzystania z naszych usług szczególnie zapraszamy firmy, gospodarstwa rolne i gospodarstwa domowe z Warszawy i okolicznych miejscowości.

Schemat instalacji fotowoltaicznej w domu jednorodzinnym:

 

Przykładowe nasze realizacje:

  • 2020 październik – Zielonka 8,16kW, 24 moduły 340W

  • 2021 kwiecień– Skarżysko-Kamienna – 6kW, 16 modułów 375W